Biblioteka czyta dzieciom
9 maja 2017 roku, w ramach Tygodnia Bibliotek, gościliśmy u nas aż trzy grupy przedszkolne z Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Rodziny w Komorowie.
Dzieci przygotowały z tej okazji przepiękne kartki dla osób chorych, które trafią do szpitali wraz z książkami w ramach akcji "Wielka zbiórka książek".
Ponadto nasi młodzi czytelnicy mieli okazję posłuchać różnych wierszyków oraz bajek przeczytanych przez naszych pracowników.
Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!!!
XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: Co u nas?
Przez cały tydzień:
- masa ciekawych książek do wypożyczania
- bookcrossing - czyli uwalniamy książki
- Wielka Zbiórka Książek z Fundacją Zaczytani.org (wspólnymi siłami stworzymy biblioteki dla dzieci i dorosłych w placówkach medycznych)
8 maja (poniedziałek) Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy
9 maja (wtorek)
Aż 3 grupy przedszkolaków odwiedzą nas w ramach akcji "Biblioteka czyta dzieciom"
10 maja (środa)
Od godz. 16:00 zapraszamy na spotkanie "Rękodzieło u Pani Marii"
11 maja (czwartek)
Zajęcia komputerowe dla seniorów. Po więcej informacji zapraszamy: 22 35 096 35
13 maja (sobota)
Grupa wolontariuszy biorąca udział w projekcie "Pokój zagadek Marii Dąbrowskiej" odwiedzi Muzeum Literatury w Warszawie i wysłucha ciekawostek na temat pisarki.
Biblioteka. Oczywiście!
Pod takim hasłem w dniach 8-15 maja 2017 r. w całej Polsce odbywa się już XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. Głównym celem ogólnopolskich obchodów święta bibliotecznego jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Hasło Tygodnia Bibliotek 2017 brzmi „Biblioteka. Oczywiście!”. Autorem hasła jest Ewa Korulczyk z Biblioteki Publicznej im. Z. J. Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich: Chcemy, by Biblioteka postrzegana była przez ludzi jako instytucja na trwale wpisana w pejzaż kulturowy, zatem hasło "Biblioteka. Oczywiście!" ma wzmocnić ten przekaz. Hasło odpowiada także na pytanie „Jaka instytucja pozwala zaspokoić różnorodne potrzeby w zakresie uczestnictwa w kulturze?". Zmieniające się bowiem funkcje bibliotek w ostatnich latach pozwalają na zwiększenie zakresu działań biblioteki publicznej; można w niej nie tylko czytać i obcować z książką, ale też obejrzeć wystawę czy film, nauczyć się języka, spotkać z przyjaciółmi, śpiewać, poznać nowoczesne technologie oraz zdobyć wszelkie potrzebne informacje i partycypować w jej (biblioteki) działaniach. Biblioteka to taka przestrzeń dla czytelnika w każdym wieku, każdego wyznania i koloru skóry, gdzie może się w pełni realizować w zakresie edukacji kulturalnej i uczestnictwa w kulturze.