Gorąca (nie zawsze) Afryka w pierwszy śnieżny dzień
14 grudnia w naszej bibliotece po raz kolejny obraliśmy kierunek na Afrykę. Tym razem w podróż po Kenii i Tanzanii zabrała nas Monika Bryzek, z którą wspólnie przemierzaliśmy bezkresne drogi Afryki Wschodniej przyglądając się wnikliwe napotkanym ludziom, mijanym krajobrazom, miejscowej faunie
i florze oraz przekonując się na czym polega prawdziwe safari. Dowiedzieliśmy się ile słów z języka suahili każdy z nas zna i jakie słodkości uwielbiają afrykańskie dzieci. Pod koniec spotkania na naszych gości czekała niespodzianka pod postacią tradycyjnych wschodnioafrykańskich aromatycznych wypieków.
Monika Bryzek historyk sztuki, antropolog afrykanista, pasjonatka kultury i sztuki Afrykańskiej. Pracowała w kenijskiej szkole i realizowała projekty rozwojowe w Kenii i Rwandzie. Przejechała Afrykę Wschodnią autostopem. Od lat zawodowo związana jest między innymi z Fundacją Edukacji Międzykulturowej. Od niedawna współtworzy afrykańską inicjatywę Ufundi. Ufundi to firma, która powstała z połączenia pasji i zainteresowania tradycyjnym rzemiosłem oraz kulturą i sztuką Afryk.
Serdecznie dziękujemy za to niezwykle ciekawe spotkanie i liczymy na więcej takich inicjatyw. Niech podsumowaniem będą słowa naszej prowadzącej, że „Europejczycy maja zegarki,a Afrykańczycy mają czas.” obyśmy znając to przysłowie nie bali się brać przykładu z mieszkańców tych regionów.
Drogami Afryki Wschodniej z Moniką Bryzek
Po raz kolejny w naszej bibliotece obieramy kierunek na Afrykę.
14 grudnia o godzinie 18:00 udamy się w podróż po Kenii i Tanzanii.
Przemierzymy bezkresne drogi Afryki Wschodniej przyglądając się wnikliwe napotkanym ludziom, mijanym krajobrazom, miejscowej faunie i florze. Przekonamy się na czym polega prawdziwe safari.
Spotkanie poprowadzi Monika Bryzek z wykształcenia historyk sztuki, z pasji antropolog afrykanista, pasjonatka kultury i sztuki Afryki. Pracowała w kenijskiej szkole i realizowała projekty rozwojowe w Kenii i Rwandzie. Przejechała Afrykę Wschodnią autostopem. Od lat zawodowo związana jest między innymi z Fundacją Edukacji Międzykulturowej. Od niedawna współtworzy afrykańską inicjatywę Ufundi.